Zdrowie w trasie – FIT CAB, siłownia na kołach

FITCAB IVECO TIR auto ciężarowe
FIT CAB – odpowiedź IVECO na problemy zdrowotne kierowców

Wykonywanie zawodu kierowcy obarczone jest wieloma zagrożeniami ze strony chorób zawodowych. Czynniki takie jak stres, zmęczenie, drgania i hałas silnie oddziaływają na zdrowie osoby kierującej pojazdem. Prowadzą do przewlekłych chorób i schorzeń związanych ze słuchem, układem krążenia czy kręgosłupem. Przykładem rozwiązania będącego odpowiedzią na powyższe zagrożenia jest nowy koncept zabudowy kabiny zaproponowany przez firmę IVECO.

FIT CAB – kabina przyjazna kierowcom
FITCAB siłownia zdrowie kierowcy

Przy opracowywaniu naszych produktów stosujemy podejście ukierunkowane na klienta i kierowcę: uczestniczą w naszych testach terenowych, dają nam wskazówki wraz ze swoimi spostrzeżeniami i opiniami. Dzięki tym koncepcjom chcemy współtworzyć te pojazdy z kierowcami i właścicielami, a co najważniejsze, chcemy również zaangażować ich w dialog na temat ich pracy, aby mogli dostosować kolejne ciężarówki dostosowane do ich potrzeb i zgodnie z ich życzeniem – ciężarówki opracowane przez klientów dla klientów.

Gerrit Marx, prezes Commercial and Specialty Vehicles
FITCAB branża TSL ciągnik siodłowy zabudowa

Nacisk w kabinie FIT CAB kładziony jest na komfort kierowcy. Sposób w jaki została zaprojektowana i wykonana w głównej mierze ma wynagrodzić długie godziny spędzone w tej samej pozycji za kierownicą. Zastosowane udogodnienia pozytywnie wpływają na komfort, samopoczucie jak i osiągi kierowcy.

Kabina FIT CAB poza byciem miejscem pracy zawodowego kierowcy pełni też funkcję prywatnej siłowni na kołach. Dzięki zastosowanym urządzeniom poprawiona została stabilność oraz mobilność kierowcy. Ma on okazję do zadbania o swoją ogólną sprawność. Specjalnie rozlokowane haczyki i punkty kotwiczenia są zintegrowane z powierzchnią zewnętrzną, aby pomieścić zaprojektowane akcesoria. Wnętrze kabiny jest wyposażone w sprzęt do ćwiczeń, taki jak przymocowana do ściana wielokierunkowe przekładania czy chowane na dachu  składane rozwiązanie z wieloma uchwytami oraz funkcjonalnym pakietem obejmującym pasy i obciążniki. Dzięki temu IVECO sprawiło że kabina FIT CAB to towarzysz treningu dla kierowcy w podróży.

Autor: Michał Jankowski

Specjalista ds. spedycji. Od ponad 5 lat zawodowo związany z drogową spedycją międzynarodową. Prywatnie miłośnik branży TSL, pasjonat wystąpień publicznych oraz dzielenia się wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *