Zdrowie w trasie – FIT CAB, siłownia na kołach

FITCAB IVECO TIR auto ciężarowe
FIT CAB – odpowiedź IVECO na problemy zdrowotne kierowców

Wykonywanie zawodu kierowcy obarczone jest wieloma zagrożeniami ze strony chorób zawodowych. Czynniki takie jak stres, zmęczenie, drgania i hałas silnie oddziaływają na zdrowie osoby kierującej pojazdem. Prowadzą do przewlekłych chorób i schorzeń związanych ze słuchem, układem krążenia czy kręgosłupem. Przykładem rozwiązania będącego odpowiedzią na powyższe zagrożenia jest nowy koncept zabudowy kabiny zaproponowany przez firmę IVECO.

Czytaj dalej Zdrowie w trasie – FIT CAB, siłownia na kołach

Europejski Urząd ds. Pracy – zagrożenie czy szansa?

europarlament, parlament europejski, pakiet mobilności
EUP rozpocznie pracę już w tym roku

Idea Europejskiego Urzędu ds. Pracy funkcjonowała już wielu lat. Sam pomysł stworzenia urzędu wspierającego mobilność pracowników jest bardzo dobry. Czas pokaże jednak w jakim kierunku prowadzone będą działania EUP. Czy będzie to czysto informacyjno-edukacyjne doradztwo? Czy nowe narzędzie protekcjonizmu gospodarczego? Czy dla branży TSL będą to dodatkowe zagrożenia, zwłaszcza w obliczu Pakietu Mobilności?

Czytaj dalej Europejski Urząd ds. Pracy – zagrożenie czy szansa?

E-CMR – elektroniczny list przewozowy

e-cmr, elektroniczny list przewozowy, innowacje, cyfryzacja, digitilizacja
Cyfryzacja dokumentów jest jednym z elementów innowacji w łańcuchu dostaw

Mówiąc o innowacjach w łańcuchu dostaw często pomija się aspekt czynności administracyjnych. Jednak bez ich doskonalenia ciężko jest mówić o dążeniu do efektywności. Dobrym przykładem jest obieg dokumentacji. Szczególnie w transporcie częstym zjawiskiem są wydłużające się terminy płatności spowodowane oczekiwaniem na dokumentację z dostawy. Zwłaszcza w przypadku gdy łańcuch pomiędzy nadawcą a odbiorcą rozbudowany jest o kilku pośredników.  Odpowiedzią na pytanie jak można skrócić czas od realizacji usługi transportowej do otrzymania płatności jest wprowadzenie elektronicznego listu e-CMR.

Czytaj dalej E-CMR – elektroniczny list przewozowy